عملکرد قابل قبول کامرانی فر در دیدار فرانسه و مکزیک

حسن کامرانی فر که تنها نماینده فوتبال ایران در نوزدهمین دوره رقابتهای جام جهانی است، پس از آنکه در دیدار تیم های آرژانتین و نیجریه را به عنوان کمک داور ذخیره پشت سرگذاشت، در دیدار پنجشنبه شب فرانسه و مکزیک به عنوان کمک داور اول قضاوت کرد.
کامرانی فر در دقیقه 64 این دیدار و به هنگام به ثمر رسیدن گل تیم ملی مکزیک عملکرد خوبی داشت که باعث تمجید کارشناسان داوری فیفا شده است

كارشناس شبكه الجزيره اسپورت پس از بررسي فيلم صحنه فرار هرناندس با تمجيد از عملكرد كامراني فر گفت: در تصاوير آهسته كاملا مشخص بود كه هرناندس در شرايط مساوي با مدافع فرانسه قرار دارد و اين گل كاملا سالم بود.

اين كارشناس در ادامه افزود: در اين صحنه مدافع و مهاجم در خلاف جهت يكديگر حركت كردند و همين مساله باعث شد كه ابتدا اين گونه به نظر برسد كه آفسايد است اما كمك داور با ديدي بسيار خوب، اجازه داد بازي دنبال شود و به اين ترتيب گل اول مكزيك به ثمر رسيد

در پايان اين ديدار نيز در استوديويي كه در هتل محل اقامت كاركنان فيفا است؛ بحث كارشناسي و فني اين ديدار انجام شد كه هر سه كارشناس حاضر در استوديو از جمله توني برايان، يكي از مسئولان كميته داوران انگليس عملكرد داور ايراني را در ادامه بازي در به ثمر رسيدن گل عالي دانست

حسن کامرانی فر نفر سمت چپ کمک داور اول دیدار فرانسه - مکزیک

"تونی برایان" یکی از مسئولان کمیته داوران انگلیس در مورد این صحنه گفت: این کمک داور با هوش خود قضاوت خوبی داشت و آفساید را اعلام نکرد. او مطلوب و هوشیارانه صحنه را اداره کرد.

کارشناسان داوری کشورمان نیز عملکرد کامرانی فر در این دیدار را مطلوب ارزیابی کردند. محمد فنایی کمک داور دیدار فینال جام جهانی 1994 در این باره گفت: کامرانی فر عملکرد خوبی داشت اما اینکه در آینده کدام دیدارها را به وی و همکارانش بدهند، بستگی به عملکرد تیم داوری دارد.

دیدار تیم های ملی فوتبال فرانسه و مکزیک در گروه اول نوزدهمین دوره رقابتهای جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، پنجشنبه شب با پیروزی 2 بر صفر مکزیک به پایان رسید که کامرانی فر کمک داور اول این بازی بود و " الغمدی" داور عربستانی قضاوت آن را برعهده داشت.


فيفا از عملكرد حسن کامراني‌فر تقدير كرد.

پس از برگزاري بازي دو تيم ملي فرانسه و مکزيک، در مورد عملکرد تيم داوري و خصوصا حسن کامراني فر بحث‌هاي مختلفي وجود داشت. اما جمعه فيفا در آناليز داوري روزانه خود مهر تاييدي بر عملکرد تيم داوري زد و اين تيم داوري و خصوصا کامراني فر را مورد تشويق قرار داد.

طي تماسي با محل استقرار داوران و کمک داور ايراني، جريان کامل بعد بازي فرانسه و مکزيک به اين صورت به سايت کميته داوران خراسان رضوي اعلام شد: "روز جمعه، فيفا به آناليز عملکرد تيم داوري کامراني فر پرداخت و پس از بررسي بازي که در حضور تمامي داوران جام جهاني صورت گرفت، تصميم کمک داور کشورمان به عنوان يک شاهکار داوري ياد شد. همچنين تمامي تصميمات ديگر اين تيم داوري و از جمله اعلام پنالتي به سود تيم مکزيک نيز صحيح اعلام شد.

گارسيا آراندا دبير كل کميته داوران فيفا پس از آناليز گل اول مکزيک که با تصميم فوق العاده کمک داور ايراني صورت گرفت، دو بار تقاضاي تشويق کامراني فر را کرد و تا اين جاي جام جهاني سرنوشت سازترين و سخت‌ترين تصميم کمک داور، اين صحنه اعلام شد.

همچنين عملکرد صحيح تيم داوري باعث خوشحالي مسئولان فيفا و نيز رئيس، دبير کميته داوران فيفا، کميته آموزش و خصوصا اسفنديار بهارمست گشت. به هر حال با عملکرد صحيح تيم داوري، تيم ملي فرانسه وارد وضعيت بحراني گشت.

در نهايت مسئولان فيفا و کميته داوران فيفا که از عملکرد اين تيم داوري خوشحال هستند، قضاوت ديدار سوئيس و شيلي را که ساعت 18:30 روز دوشنبه برگزار مي شود را به اين تيم داوري سپردند و مجددا شاهد حضور حسن کامراني فر خواهيم بود.

با توجه به پيروزي هر دو تيم سوئيس و شيلي در بازي اول، قطعا اين ديدار براي هر دو تيم سرنوشت ساز خواهد بود."


نظرات:
گزارش تخلف
بعدی